- Ø5" - let at montere
- Optimal ydeevne
- Flere kornstørrelser
4-15 dages levering
HTC Fenix II 7, Ø9", K400, Segment
Fenix II-Serien fra HTC er beregnet til slibning og polering af afretningslag, beton og natursten. Kan ligeledes anvendes til HTC Superfloor. Fenix II-Serien er med dets nye teknologi og design blevet endnu mere effektiv, hvortil den er let at montere ved hjælp af HTC’s brugervenlige velcro-holdere.
Dette Fenix II 7-værktøj har en diameter på Ø9” og en kornstørrelse på 400 (K400). Anvendes til slibning af hårde overflader, hvorefter der bruges en højere kornstørrelse til at finpudse og polere overfladen. Efterlader en meget fin overflade.
Foruden K400, findes Fenix II-Serien med K40, K80, K150, K200, K800, K1500 og K3000. Hver kornstørrelse findes desuden i tre yderligere mål: Ø5”, Ø7” og Ø11”.
Egenskaber:
Specifikation | Værdi |
---|---|
Type | Plastbundne segmenter |
Serie | Fenix |
Diameter (Ø) | 9 " |
Kornstørrelse (Grovhed) | K400 |
Farve | Rød |